Witamy!

Zobacz najnowsze informacje ze świata prawniczego oraz opinie o adwokatach,radcach i innych prawnikach

Listopad 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017

Polecamy:

usługi prawnicze

Sukces w sądzie - dobry adwokat na rozwód

2017-08-30 | Grzegorz

frazy kluczowe: prawo, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Mówi się, że rozwód to jedno z najcięższych doświadczeń w życiu człowieka. Szczególnie jego skutki odczuwają dzieci, które często stają się przedmiotem sporu pomiędzy rodzicami. Jeśli jest jednak nieunikniony, warto zadbać o to, by odbył się w jak najbardziej profesjonalny sposób. Ważnym jest więc dobór odpowiedniej kancelarii i osób, które pomogą nam przejść przez te trudne chwile w możliwie najłagodniejszy sposób. Kluczem do powodzenia jest tutaj profesjonalizm. Zatem osobą, którą musimy wybrać z ogromną (...)

Obrona za granicą

2017-08-29 | Janusz

frazy kluczowe: usługi prawnicze

(...) Jeżeli sytuacja życiowa zmusi nas do pracy za granicą, bardzo możliwe, że nasze przyzwyczajenie do egzekwowania prawa również zostanie przeniesione na obcy grunt. W przypadku, gdy praca zmusi nas do realizacja poważnych zleceń bądź obrotu dużym kapitałem; także gdy chcemy po prostu zabezpieczyć się na każdy nieprzyjemny wypadek, istotnym elementem powinno być zatrudnienie odpowiedniego obrońcy prawnego. Na szczęście na terenie Unii Europejskiej mamy dostęp do najlepszych fachowców, również w tej dziedzinie zawodowej. W przypadku profesji takiej jak adwokat Austria, Belgia, Niemcy czy chociażby Dania mają się czym pochwalić. Wybierając odpowiednią osobę na to stanowisko pamiętajmy, że jeżeli nas na niego nie stać, przysługuje nam pracownik z urzędu, więc dobrze jest zabezpieczyć się i wybrać profesjonalistę ceniącego się za swoje usługi, ale również skutecznego. Oczywiście wszystko powinno być organizowane mając na uwadze przede wszystkim naszą sytuację finansową, ale priorytetem powinno być bezpieczeństwo i pewność, że nawet jako przedstawiciel obcego kraju, mamy prawo domagać się odpowiedniego poziomu i rzetelności adwokata. W wyborze pomóc nam może oczywiście rekomendacja, najlepiej najbardziej zaufanych osób lub przedstawicieli znanych przedsiębiorstw. Jeżeli mamy znajomego który korzystał z usług prawnika za granicą, również możemy pokusić się o wysłuchanie jego recenzji odpowiedniej kancelarii. Dobrze jest wybrać osobę, która odnosi sukces w branży prawniczej i ma za sobą przynajmniej kilkanaście wygranych spraw, ponieważ w tym wypadku klient, będący imigrantem jest często z góry na straconej pozycji. Nie dotyczy to dyskryminacji, ale osoba z zewnątrz kraju często nie jest do końca zorientowana, w jaki sposób egzekwowane jest prawo w państwie, do którego się sprowadza. Należy jednak pamiętać o kwestii finansowej, w przypadku kiedy jesteśmy pewni legalności swojej działalności oraz bezpieczeństwa, można zdecydować się na adwokata z nieco niższej półki, ale kompetentnego. (...)

Polecane szkoły dla dorosłych

2017-07-28 | Janusz

frazy kluczowe: notariusz, radca prawny, usługi prawnicze

(...) Wiele osób podjęło z różnych przyczyn decyzję o zakończeniu nauki zbyt wcześnie. Wówczas później pojawiają się problemy ze znalezieniem pracy, bądź też z tym, iż wynagrodzenie jest zbyt niskie. Choć nie każdy może sobie pozwolić na to, aby pójść na przykład na dzienne studia, to jednak warto rozważyć kontynuację nauki w szkołach policealnych, czy szkołach dla dorosłych. Wiele tego typu szkół posiada bardzo bogate oferty kierunków, zawodów, pod kątem których można się tam kształcić. Jest to doskonały sposób, aby nabyć nowe (...)

Obsługa prawna firm

2017-06-25 | Halina

frazy kluczowe: biznes, finanse, obsługa, prawnik, prawo, usługi prawnicze

(...) Szukasz kancelarii prawnej dla swojej firmy? Ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie dużego przedsiębiorstwa bez współpracy z radcami prawnymi. Obsługa prawna firm jest ważnym elementem w funkcjonowaniu całego przedsiębiorstwa. Zakres radców prawnych w obsłudze prawnej (...)