Witamy!

Zobacz najnowsze informacje ze świata prawniczego oraz opinie o adwokatach,radcach i innych prawnikach

Listopad 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017

Polecamy:

Roszczenia pieniężne w Danii

2017-07-01 | Janusz

frazy kluczowe: kancelaria, radca prawny, notariusz

System prawny w Danii jest nieco skomplikowany. Jeśli doszło do braku nawet w pełni dobrowolnego wykonania zobowiązania pieniężnego przez dłużnika, to wtedy lokalny system prawny, jest nam w stanie zagwarantować ochronę interesów na rzecz wierzyciela. Wszystko to odbywa się poprzez przymusowe wykonanie oświadczenia, co należy podkreślić. 
Inaczej nazywa się to egzekucją wierzytelności w Danii. W tym kraju przedmiotowe dochodzenie roszczeń zawsze będzie się odbywać po prostu w kilku etapach. Na początku w pierwszej kolejności wzywa się koniecznie dłużnika do tego, żeby dobrowolnie spełnił takie świadczenie. Oczywiście w razie też zupełnie bezskutecznego upływu zakreślonego terminu, gdy roszczenie nie będzie się kompletnie nadawało do egzekucji, to wtedy trzeba wnieść do sądu dystryktowego zasądzenie żądanej kwoty pieniężnej. 

Jak przeprowadzić windykację w Danii?
Najlepiej jest zaufać sprawdzonym firmom działającym na tamtejszym rynku, które się tym zajmują.
Odzyskiwanie długów w Danii nie jest oczywiście niczym skomplikowanym. Generalnie Europa Zachodnia, do której też wlicza się ten kraj, najbardziej jest znana z promowania różnego typu alternatywnych i pozasądowych sposobów rozwiązywania sporów. Najpierw więc, przed jeszcze przystąpieniem do jakichś mocniejszych kroków prawnych, warto jest pisemnie upomnieć dłużnika, żeby spełnił on świadczenie w zakreślonym terminie. Windykacją należności pieniężnych w Danii zajmują się nie tylko kancelarie adwokackie. Są to także wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, co należy koniecznie podkreślać. Warto na nie stawiać.

'

Zdjęcia naszego reportera
kancelaria
radca prawny
notariusz

Warto zobaczyć: