Witamy!

Zobacz najnowsze informacje ze świata prawniczego oraz opinie o adwokatach,radcach i innych prawnikach

Listopad 2017 Sierpień 2017 Lipiec 2017 Czerwiec 2017

Polecamy:

Obrona za granicą

2017-08-29 | Janusz

frazy kluczowe: usługi prawnicze

Jeżeli sytuacja życiowa zmusi nas do pracy za granicą, bardzo możliwe, że nasze przyzwyczajenie do egzekwowania prawa również zostanie przeniesione na obcy grunt. W przypadku, gdy praca zmusi nas do realizacja poważnych zleceń bądź obrotu dużym kapitałem; także gdy chcemy po prostu zabezpieczyć się na każdy nieprzyjemny wypadek, istotnym elementem powinno być zatrudnienie odpowiedniego obrońcy prawnego. 
Na szczęście na terenie Unii Europejskiej mamy dostęp do najlepszych fachowców, również w tej dziedzinie zawodowej. W przypadku profesji takiej jak adwokat Austria, Belgia, Niemcy czy chociażby Dania mają się czym pochwalić. Wybierając odpowiednią osobę na to stanowisko pamiętajmy, że jeżeli nas na niego nie stać, przysługuje nam pracownik z urzędu, więc dobrze jest zabezpieczyć się i wybrać profesjonalistę ceniącego się za swoje usługi, ale również skutecznego. Oczywiście wszystko powinno być organizowane mając na uwadze przede wszystkim naszą sytuację finansową, ale priorytetem powinno być bezpieczeństwo i pewność, że nawet jako przedstawiciel obcego kraju, mamy prawo domagać się odpowiedniego poziomu i rzetelności adwokata. 

W wyborze pomóc nam może oczywiście rekomendacja, najlepiej najbardziej zaufanych osób lub przedstawicieli znanych przedsiębiorstw. Jeżeli mamy znajomego który korzystał z usług prawnika za granicą, również możemy pokusić się o wysłuchanie jego recenzji odpowiedniej kancelarii. Dobrze jest wybrać osobę, która odnosi sukces w branży prawniczej i ma za sobą przynajmniej kilkanaście wygranych spraw, ponieważ w tym wypadku klient, będący imigrantem jest często z góry na straconej pozycji. 
Nie dotyczy to dyskryminacji, ale osoba z zewnątrz kraju często nie jest do końca zorientowana, w jaki sposób egzekwowane jest prawo w państwie, do którego się sprowadza. Należy jednak pamiętać o kwestii finansowej, w przypadku kiedy jesteśmy pewni legalności swojej działalności oraz bezpieczeństwa, można zdecydować się na adwokata z nieco niższej półki, ale kompetentnego.

'

Zdjęcia naszego reportera
usługi prawnicze

Warto zobaczyć: